PARTI PORSLIN, 8 delar, bland annat Rosenthal, Herend och Limoges.
67374. PARTI PORSLIN, 8 delar, bland annat Rosenthal, Herend och Limoges.
2 delar Delft, svart dekor, fat längd 24 cm, lockburk höjd ca 8 cm.
2 skålfat, genombruten dekor, Rosenthal, dia ca 19 resp 21 cm.
Lockskål, blå, Koenigszelt, tot höjd ca 9 cm.
Lockask, Herend, höjd ca 6,5 cm.
Pillerburk, blå, Limoges, höjd 3 cm.
Pillerburk, omärkt, diameter ca 6 cm.
Bruksslitage. Lockask Herend med enstaka mindre nagg på ros.