KARAFF SAMT TILLBRINGARE, glas, 1900-talets första hälft.

67150. KARAFF SAMT TILLBRINGARE, glas, 1900-talets första hälft.

Slipad dekor.
Karaffens höjd inklusive propp 33 cm.
Kanna, höjd 20 cm.

Bruksslitage, karaff med nagg under botten, tillbringare med repor vi pip.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slipad dekor.
Kanna, höjd 20 cm.

Antal besök: 860