66784. KERAMIKFÖREMÅL, bl.a. Rörstrand, Bobergs fajansfabrik, Thomas Hellström, Tilgmans, Gustavsberg.
Hänkelvas, Bobergs fajansfabrik.
Ljusstakar, 3 st, Gustavsberg.
Krukor, Ekeby.
Servisdelar, 6 delar, Rörstrand, tidigt 1900-tal..
Figuriner, 2 st, Tilgmans, mm.
Enstaka nagg och slitage.