MATSERVIS, 54 delar, "Daga", Rörstrand.

663321. MATSERVIS, 54 delar, "Daga", Rörstrand.

12 tallrikar diameter 23,5 cm.
7 djupa tallrikar 23,5 cm.
12 assietter 21 cm.
10 assietter 17,5 cm.
9 uppläggsfat och skålar längd 22 - 34 cm.
Såsskål höjd 9 cm.
Tillbringare 16 cm.
Kaffekanna, sockerskål och gräddkanna.

Slitage, fläckar, ett par mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

7 djupa tallrikar 23,5 cm.
12 assietter 21 cm.
10 assietter 17,5 cm.
Såsskål höjd 9 cm.
Tillbringare 16 cm.

Antal besök: 5 739