12 tallrikar diameter 23,5 cm.
7 djupa tallrikar 23,5 cm.
12 assietter 21 cm.
10 assietter 17,5 cm.
9 uppläggsfat och skålar längd 22 - 34 cm.
Såsskål höjd 9 cm.
Tillbringare 16 cm.
Kaffekanna, sockerskål och gräddkanna.
Slitage, fläckar, ett par mindre nagg.
7 djupa tallrikar 23,5 cm.
12 assietter 21 cm.
10 assietter 17,5 cm.
Såsskål höjd 9 cm.
Tillbringare 16 cm.