BORDSPENDYL, Louis XV-stil, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

66163. BORDSPENDYL, Louis XV-stil, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Förgylld brons. Uret flankerat av puttis på vardera sida. Bemålade porslindelar med b al figurscener. Sannolikt Sevres porslinsfabrik. Urverket märkt "Leroy & Fills Paris". Höjd 54 cm.

Mindre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre slitage.

Antal besök: 2 211