KARAFFER 2 st glas, BORDSURTOUT nysilver A G Dufva samt FICKURSTÄLL nysilver C G Hallberg.
66138. KARAFFER 2 st glas, BORDSURTOUT nysilver A G Dufva samt FICKURSTÄLL nysilver C G Hallberg.
Karaffer lika till utförandet, en originalpropp. Höjd exkl proppar ca 30 cm.
Bordsurtout nysilver stmpl A G Dufva, med 5 glasflaskar + en extra utan lock. Tot höjd ca 38 cm.
Fickurställ höjd ca 14,5 cm.
Slitage.
Karaffer: En originalpropp saknas. Nagg och avslag på proppar. En karaff med lagat grepp.
Flaskor till bordsurtout med nagg/avslag, mest vid mynningarna och på proppar.
Fickurställ med namngravyr.
Fickurställ höjd ca 14,5 cm.
Slitage.
Fickurställ med namngravyr.