KARAFFER 2 st glas, BORDSURTOUT nysilver A G Dufva samt FICKURSTÄLL nysilver C G Hallberg.

66138. KARAFFER 2 st glas, BORDSURTOUT nysilver A G Dufva samt FICKURSTÄLL nysilver C G Hallberg.

Karaffer lika till utförandet, en originalpropp. Höjd exkl proppar ca 30 cm.
Bordsurtout nysilver stmpl A G Dufva, med 5 glasflaskar + en extra utan lock. Tot höjd ca 38 cm.
Fickurställ höjd ca 14,5 cm.

Slitage.
Karaffer: En originalpropp saknas. Nagg och avslag på proppar. En karaff med lagat grepp.
Flaskor till bordsurtout med nagg/avslag, mest vid mynningarna och på proppar.
Fickurställ med namngravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fickurställ höjd ca 14,5 cm.

Slitage.
Fickurställ med namngravyr.

Antal besök: 1 592