PARTI BÖCKER, 5 st, svensk historia, bland annat "Grefwe Rosen och hand Familjs händelser för, under och efter Pesten i Köpenhamn år 1711", Johannes Wildt, svenska, 1800-tal.

65312. PARTI BÖCKER, 5 st, svensk historia, bland annat "Grefwe Rosen och hand Familjs händelser för, under och efter Pesten i Köpenhamn år 1711", Johannes Wildt, svenska, 1800-tal.

"Grefwe Rosen och hand Familjs händelser för, under och efter Pesten i Köpenhamn år 1711", Johannes Wildt, översättning av Sophie Gyllenborg, trykt hos Carl Erik Ekmarck, Strängnäs, 1830. Bokens mått 17 x 11,5 cm.
"Loggboks-anteckningar under en jordomsegling med Fregatten Eugenie åren 1851-53", Utgiven av C.M. Ekbohrn, Stockholm, 1800-tal. Bokens mått ca 23 16 cm.
"Fälttågsminnen från Thessalien", Arvid M.TH.E. Wester, tryckt hos Ivar Haeggströms Boktryckeri, Stockholm, 1898. Bokens mått ca 22 x 15 cm.
"Minnen", H. Mattson, tryckt hos Berlingska Boktryckeri- och Stilgjuteri-Aktiebolaget, Lund, 1891. Bokens mått ca 19,5 14,5 cm.
"Svenska minnen. Förra delen.", tryckt hos Gjöthström & Magnusson, Stockholm, 1836. Bokens mått ca 33,5 x 15,5 cm.

Slitage, skador. Ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 131