Parvaser, handmålad dekor.
Karaff med propp.
Skål på fot, olivslipad kupa.
Vas, blått och vitt glas.
Tillbringare, slipad dekor.
Höjd ca 8-24 cm.
Bruksslitage. Olivslipad skål med smärre nagg.
Parvaser, handmålad dekor.
Karaff med propp.
Skål på fot, olivslipad kupa.
Vas, blått och vitt glas.
Tillbringare, slipad dekor.
Höjd ca 8-24 cm.