Alm samt plommon. Rak form, snedklaff med bakomliggande inredning samt fyra lådor.
Längd 109, bredd 54, höjd 104 cm.
Fanerskador, renoverad, kompletterad, senare beslag.
#Kvalitetsauktion våren 2013 - Modernt & Klassiskt
Auktion 27 maj med start 13:00.
Visning dagligen 18-26 maj vardagar 11:00-18:00 lör-sön 11:00-15:00
Förhandsbud kan registreras fram till 12.00 auktionsdagen.