Valnöt/valnötsrot, beslag samt ljushållare i metall.
skuren dekor med bland annat snäcka i krön,
Höjd 201 cm längd 110 cm bredd 53 cm.
En list med skada, slitage.
Smärre fuktskador i skiva.
En list med skada, slitage.
Smärre fuktskador i skiva.