BESTICK, 70 delar, Tias Eckhoff, för Lundtofte, Danmark, 1960-tal.

63475. BESTICK, 70 delar, Tias Eckhoff, för Lundtofte, Danmark, 1960-tal.

Rostfritt stål samt jakaranda.
14 matgafflar, längd 19 cm.
16 matknivar, längd 22 cm.
3 matskedar, längd 20 cm.
6 matknivar, längd 20 cm.
6 förrättsgafflar, längd 17 cm.
6 förrättsknivar, längd 17,5 cm.
14 förrättsskedar, längd 17 cm.
2 uppläggningsskedar, längd 22,5 cm.
2 smörknivar.
Flasköppnare.
Såssked, Hackman, Finland medföljer.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

14 matgafflar, längd 19 cm.
16 matknivar, längd 22 cm.
3 matskedar, längd 20 cm.
6 matknivar, längd 20 cm.
2 smörknivar.
Flasköppnare.

Bruksslitage.

Antal besök: 5 548