Alm med flera träslag samt stenskiva, bukig form, tre lådor, förgyllda beslag. Längd 115 cm, bredd 56 cm, höjd 81 cm.
Senare skiva och beslag, skador.
#Kvalitetsauktion våren 2013 - Modernt & Klassiskt
Auktion 27 maj med start 13:00.
Visning dagligen 18-26 maj vardagar 11:00-18:00 lör-sön 11:00-15:00
Förhandsbud kan registreras fram till 12.00 auktionsdagen.