196. KREDENSFAT, glas, 1800-talets förra hälft, Göteborg/Hjöviks Glasbruk.

196. 63268. KREDENSFAT, glas, 1800-talets förra hälft, Göteborg/Hjöviks Glasbruk.

Rund bricka på fot. Blå glasmassa med vit kant. Diameter 16 cm.

Mindre repor.

Slagauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre repor.

KVALITETSAUKTION VÅR 2013

#Kvalitetsauktion våren 2013 - Modernt & Klassiskt

Auktion 27 maj med start 13:00.

Visning dagligen 18-26 maj vardagar 11:00-18:00 lör-sön 11:00-15:00

Förhandsbud kan registreras fram till 12.00 auktionsdagen.

Antal besök: 1 908