63225. PARTI PORSLIN, 4 delar, Rörstrand samt Arabia, 1900-tal.
Karott, "Picknick", Rörstrand, längd exklusive hänklar 23,5 cm.
Tekanna "Krokus, Arabia.
Marmeladburk samt uppläggningsskål, Arabia.
Bruksslitage, Picknick saknar lock. marmeladburk med krackelyrer och missfärgningar, tekannnans sil med nagg.