63126. BROSCHER, 3 st, bland annat silver, 1900-tal.
Brosch i form av blommor, silver, svenska stämplar, höjd ca 6 cm.
Brosch, brons, märkt P Sarpaneva, höjd ca 3,5 cm.
Brosch, emalj, märkt WAB (W.A. Bolin), höjd ca 3,5 cm.