VATTENCISTERN, koppar, 1700-/1800-tal.

623211. VATTENCISTERN, koppar, 1700-/1800-tal.

Reliefdekor av girlander. Kran av mässing med handtag av betsat lövträd. Längd 37. Bredd 40. Höjd 43 cm.

Åldersrelaterat bruksslitage. Lagningar. Fläckar. Någon mindre buckla.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 490