FICKUR i metall, tidigt 1900-tal. Ryssland. Märkt Pavel Bure.

62314. FICKUR i metall, tidigt 1900-tal. Ryssland. Märkt Pavel Bure.

Nummer 472168 och graverat med kyrilliska bokstäver samt med ryska dubbelörnen på insidan.
På baksidan graverat med kyrilliska bokstäver med översättning: Till överbefälhavaren av den Kaukasiska armen.".

Ej funktionstestad. Spår av förgyllning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 651