62136. SERVISDELAR, 17 delar, majolika, art nouveau, Villeroy & Boch Schramberg, sekelskiftet 1800/1900.
Dekor av näckrosor.
16 assietter dia 17 cm.
Fat på fot, dia ca 25, höjd 8,5 cm.
Slitage. Glasyrsprickor, defekter, mindre nagg och glasyravslag. En assiett med spricka.