SERVISDELAR, 17 delar, majolika, art nouveau, Villeroy & Boch Schramberg, sekelskiftet 1800/1900.

62136. SERVISDELAR, 17 delar, majolika, art nouveau, Villeroy & Boch Schramberg, sekelskiftet 1800/1900.

Dekor av näckrosor.
16 assietter dia 17 cm.
Fat på fot, dia ca 25, höjd 8,5 cm.

Slitage. Glasyrsprickor, defekter, mindre nagg och glasyravslag. En assiett med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dekor av näckrosor.
16 assietter dia 17 cm.

Antal besök: 2 695