YTTERFODER flintgods Wilhelm Kåge Gustavsberg samt KANNA keramik Höganäs.

62116. YTTERFODER flintgods Wilhelm Kåge Gustavsberg samt KANNA keramik Höganäs.

Ytterfoder, grön dekor, yttre dia ca 23 cm, höjd ca 17 cm.
Kanna med lock, tot höjd ca 19 cm.

Slitage. Färgbortfall på lock. Ytterfoder med krackelyrer, möjlig bottenspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 882