BORD, sk "tändsticksbord", Italien, 1800-tal.

61867. BORD, sk "tändsticksbord", Italien, 1800-tal.

Oktagonal form, diameter ca 65 cm. Höjd ca 75-76 cm.

Något skev skiva. Slitage, skador, bortfall, sprickor, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 939