Lockdosa med dekor av fisk, 1929, längd ca 12 cm. Fat med grepp i form av fisk, 1930, diameter ca 14 cm. Lockurna, 1930, tot höjd ca 15 cm.
Slitage, bucklor. Ojämna på fötter/bottenplatta.