TENN, 3 delar, Herman Bergman Stockholm 1929-1930.

61663. TENN, 3 delar, Herman Bergman Stockholm 1929-1930.

Lockdosa med dekor av fisk, 1929, längd ca 12 cm.
Fat med grepp i form av fisk, 1930, diameter ca 14 cm.
Lockurna, 1930, tot höjd ca 15 cm.

Slitage, bucklor.
Ojämna på fötter/bottenplatta.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, bucklor.

Antal besök: 982