BORDSSURTOUT, ställ i nysilver, lock i silver samt SKÅLFAT med grepp, nysilver. 1800/1900-tal.

60896. BORDSSURTOUT, ställ i nysilver, lock i silver samt SKÅLFAT med grepp, nysilver. 1800/1900-tal.

Bordssurtout ställ stmpl AG Dufva, medföljer salt- och pepparkar i glas med lock i silver stmpl GAB. Tot höjd ca 33,5 cm.
Skålfat med dekor av fåglar och fiskar, längd ca 37 cm.

Slitage. Enstaka bucklor.
Salt- och pepparkarm i glas ej original till bordssurtout.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Enstaka bucklor.

Antal besök: 1 111