BIRGIT TENGROTH, Teateraffisch "Claudia" samt 2 st svartvita tryck.
60451. BIRGIT TENGROTH, Teateraffisch "Claudia" samt 2 st svartvita tryck.
Teateraffisch Riksteatern "Claudia", J Olséns Litografiska Anstalt Sthlm 1941, ca 95 x 67 cm.
Porträtt, ca 61 x 51 cm.
"Dynamit", tryck uppsatt på spånskiva (reklamskylt), ca 69,5 x 49,5 cm.
Slitage, skador. Glas till teateraffisch med skada.
Porträtt, ca 61 x 51 cm.