BIRGIT TENGROTH, Teateraffisch "Claudia" samt 2 st svartvita tryck.

60451. BIRGIT TENGROTH, Teateraffisch "Claudia" samt 2 st svartvita tryck.

Teateraffisch Riksteatern "Claudia", J Olséns Litografiska Anstalt Sthlm 1941, ca 95 x 67 cm.
Porträtt, ca 61 x 51 cm.
"Dynamit", tryck uppsatt på spånskiva (reklamskylt), ca 69,5 x 49,5 cm.

Slitage, skador. Glas till teateraffisch med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Porträtt, ca 61 x 51 cm.

Antal besök: 1 106