Skrivbord, Danmark, njurformade klaffar, mässings skodda fotavslut.
Valnötsfaner, Al, lås, nycklar finns.
Längd 123, bredd 85, höjd 76,5 cm
Totallängd 243 cm.
Bruksslitage, spritfläck, se bild.
Totallängd 243 cm.