KIKARE 3 st, KRUTHORN/PUNG 2 st samt FÄLTFLASKA, 1800/1900-tal.

59493. KIKARE 3 st, KRUTHORN/PUNG 2 st samt FÄLTFLASKA, 1800/1900-tal.

3 st kikare varav en i etui märkt A.J.Krogh Christiania.
Krutpung och kruthorn.
Fältflaska med kopp, märkt E.D & P.B Brevetes, höjd ca 17 cm.

Krutpung och kruthorn saknas propp. Slitage och skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Krutpung och kruthorn.

Antal besök: 1 098