SKÅP, David Rosén för Nordiska Kompaniet, ur "FUTURA" serien.

59419. SKÅP, David Rosén för Nordiska Kompaniet, ur "FUTURA" serien.

Mahogny, reliefdekorerad front, underskåpet inrett med låda och hylllplan, överskåpet inrett med fyra lådor och hyllplan. Skyltmärkt Nordiska Kompaniet, stämpelmärkt 583-040 samt daterat maj 1955. Längd 112, bredd 48, höjd 178 cm.

Bruksslitage, repor och slagmärken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 077