NAVIGATIONSINSTRUMENT, 4 delar, 1800-tal.

59390. NAVIGATIONSINSTRUMENT, 4 delar, 1800-tal.

Bland annat instrument i mässing liknande Gunter-gradskiva, påskrift 1856, längd 16,5 cm.
Även Fields Improved Paralellinjal, längd ca 61 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 1 985