59254. SERVISDELAR, ca 49 delar, porslin, "Vinranka", Arthur Percy, Gefle.
Bestående av: 3 stora tallrikar, 4 stora djupa tallrikar, 5 djupa tallrikar, 12 tallrikar, 15 asssietter, 2+3 skålar, fat, fat med hänkel, såskanna, gräddkanna, sockerskål med lock.
Slitage, enstaka nagg.