59167. MATSERVIS, 56 delar, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand.
Bestående av 12 flata tallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 assietter, såsskål, terrin, 2+1+1 uppläggningsfat, 1+1 uppläggningsskålar.
Bruksslitage, enstaka missfärgningar och nagg, hårsprickor.