59109. SERVIS, 106 delar, "Vinranka" Gefle samt "Flytande blå", Rörstrand.
Vinranka:
19 st assietter
17 frukosttallrikar
36 mattallrikar.
14 uppläggsfat
2 tekannor
4 sopptallrikar
Flytande blå:
8 sopptallrikar
3 mattallrikar
1 assiett
2 uppläggsfat.
1 lock till ena tekannan saknas. Nagg, flisor, glasyrkrackelering samt bruksslitage.