SERVIS, 106 delar, "Vinranka" Gefle samt "Flytande blå", Rörstrand.

59109. SERVIS, 106 delar, "Vinranka" Gefle samt "Flytande blå", Rörstrand.

Vinranka:
19 st assietter
17 frukosttallrikar
36 mattallrikar.
14 uppläggsfat
2 tekannor
4 sopptallrikar

Flytande blå:
8 sopptallrikar
3 mattallrikar
1 assiett
2 uppläggsfat.

1 lock till ena tekannan saknas. Nagg, flisor, glasyrkrackelering samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vinranka:
19 st assietter
17 frukosttallrikar
36 mattallrikar.
14 uppläggsfat
2 tekannor
4 sopptallrikar

Flytande blå:
8 sopptallrikar
3 mattallrikar
1 assiett
2 uppläggsfat.

Antal besök: 22 779