DOCKOR OCH TILLBEHÖR, bland annat porslin. Beck & Gottschalck samt Lindemanns med mera.
58427. DOCKOR OCH TILLBEHÖR, bland annat porslin. Beck & Gottschalck samt Lindemanns med mera.
Stol i nyrenässansstil.
Ett dockhuvud märkt Lindemann Germany.
Docka märkt TJ.
Dockhuvud med kropp märkt ABG 1361/40 made in Germany, (Beck & Gottschalck).
Huvud Beck & Gottschalck med lagning saknar ögon.
Slitage.
renoveringsobjekt.
Stol i nyrenässansstil.
Docka märkt TJ.
Slitage.
renoveringsobjekt.