KONSOLBORD, gustavianskt, 1700-tal.

58373. KONSOLBORD, gustavianskt, 1700-tal.

Förgyllt och bronserat med bottenplatta i porfyrimitation, kannelerade ben, dekor av akantus samt pärlstav. Skiva i vit marmor.
Längd 105, bredd 52, höjd 85 cm.

Förgyllning med slitage, dekorbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 8 326