EDISON MASTER SHAVER, EDIPHONE, tidigt 1900-tal.

575782. EDISON MASTER SHAVER, EDIPHONE, tidigt 1900-tal.

Thomas A Edisons, Master Shaver. (recording device)
Höjd 82,5cm.
Bredd 38 cm.
Djup 37 cm.
Metall.
1 st rullvals samt två trasiga vaxrullar i stativets låda.

Ålders och bruksslitage.
Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 82,5cm.
Bredd 38 cm.
Djup 37 cm.
Metall.

Ålders och bruksslitage.
Ej funktionstestad.

Antal besök: 2 500