SERVIS, 107 delar, KPM Königlische Porzellansmanufaktur, Berlin.

57185. SERVIS, 107 delar, KPM Königlische Porzellansmanufaktur, Berlin.

kaffekanna
mjölkkanna
tekanna
sockerskål
gräddsnipa
9 uppläggsfat
2 ljusstakar
2 cigaretthållare
6 askfat
12 tekoppar med fat.
12 kaffekoppar med kaffefat.
12 moccakoppar med moccafat.
12 assietter
11 förrättstallrikar
12 mattallrikar
12 sopptallrikar.

Bruksslitage, smärre nagg.
2 st kaffefat medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

kaffekanna
mjölkkanna
tekanna
sockerskål
gräddsnipa
9 uppläggsfat
2 ljusstakar
2 cigaretthållare
6 askfat
12 tekoppar med fat.
12 kaffekoppar med kaffefat.
12 moccakoppar med moccafat.
12 assietter
11 förrättstallrikar
12 mattallrikar
12 sopptallrikar.

Bruksslitage, smärre nagg.
2 st kaffefat medföljer.

Antal besök: 6 268