6 ovala uppläggningsfat, längd 23 - 41,5 cm.
12 runda fat/uppläggningsfat, dia 15 - 30 cm.
1 uppläggningsskål med lock, dia ca 20 cm.
Slitage, enstaka bucklor, gravyrer.