56244. SERVERINGSVAGN SAMT STEGPALL, 1900-talets andra hälft.
Vagn i stål, lös bricka, hjultrissor. Längd 48, bredd 32, höjd 66 cm.
Stegpall, stålrörskonstruktion med steg och överdel av röd plast. Höjd 61 cm.
Bruksslitage, pallen saknas avslutande plastkoppar.