KISTA PÅ BEN, allmoge, 1800-tal.

56165. KISTA PÅ BEN, allmoge, 1800-tal.

Rektangulär form med plant lock, ådringsmålat med blomsterdekor, beslag av järn, daterad på fronten 1844. Längd 94, bredd 58, höjd 64 cm.

Bruksslitage, repor och slgamärken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 098