BORDSUR, rokokostil, FHS Tyskland, 1900-talets andra hälft.

55919. BORDSUR, rokokostil, FHS Tyskland, 1900-talets andra hälft.

Svängd form, rotfaner, rikt dekorerad med bronser, urtavla med romerska siffror, urverket märkt FHS Germany. Höjd 57 cm.

Smärre sprickbildningar, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 708