KERAMIK och PORSLIN, 1900-tal.

55834. KERAMIK och PORSLIN, 1900-tal.

Bland annat såskanna, Rörstrand. Skål, Schaubach Kunst, saltkar, 3st, Lomonosova, Creta, Arnhem, Holland. Med mera-.

Slitage, krackelyrer. Såskanna med spricka, hänkelurna med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 904