Bland annat såskanna, Rörstrand. Skål, Schaubach Kunst, saltkar, 3st, Lomonosova, Creta, Arnhem, Holland. Med mera-.
Slitage, krackelyrer. Såskanna med spricka, hänkelurna med sprickor.