FISH BOWL, Kina, 1900-tal.

55693. FISH BOWL, Kina, 1900-tal.

Underrede av trä, polykrom dekor på utsidan med frukter och figurscen, insidan dekorerad med karpar. Märkt i botten "Made in China". Höjd (utan underrede) 46, diameter 57 cm.

Naturligt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Naturligt bruksslitage.

Antal besök: 1 440