Tidningskorg, 1950-tal, teak och mässing. Längd 43 cm.
Piedestal, skuret trä. Höjd 53 cm.
Puff, grönt konstskinn. Diameter 55 cm.
Pall, allmoge.
Bruksslitage.
Pall, allmoge.
Bruksslitage.