STOLAR, 4 st, sengustaviansk-stil, s k "Nollstolar", 1900-talets första hälft..

55072. STOLAR, 4 st, sengustaviansk-stil, s k "Nollstolar", 1900-talets första hälft..

Björk, genombruten ryggbricka med dekor av lagerfestoner,knippe av fem fjädrar samt "nollor". Kannelerade ben med bladhölster.

Bruksslitage. En nolla med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 428