SMINKBORD, Art Deco, Sverige, 1930-tal.

54959. SMINKBORD, Art Deco, Sverige, 1930-tal.

Fanerad med mörkbetsad björk och valnöt, tre lådor i sargen, tre delad ställbar spegel. Längd 125, bredd 44, höjd 157 cm.

Åldersrelaterat bruksslitage, smärre fanerskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 526