MATSERVIS, 95 delar, Warwick, Johnson Bros, England.

544076. MATSERVIS, 95 delar, Warwick, Johnson Bros, England.

23 mattallrikar diameter 25,5 cm.
11 djupa tallrikar 25 cm.
24 assietter 20,5 cm.
24 assietter 17,5 cm.
6 uppläggsfat längd 20, 26, 31 och 36 cm.
4 uppläggsskålar 24,5 cm.
2 kannor höjd 17 cm.
Såssnipa längd 20 cm.

7 mindre nagg undersida, 1 mindre synligt nagg samt 1 svag spricka, i övrigt obetydligt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 djupa tallrikar 25 cm.
24 assietter 20,5 cm.
24 assietter 17,5 cm.
4 uppläggsskålar 24,5 cm.
2 kannor höjd 17 cm.
Såssnipa längd 20 cm.

Antal besök: 1 131