543613. SLAGBORD, teak, sannolikt "Vapensmeden", Carl Malmsten, Sverige, 1900-talets andra hälft.
Total längd 130.5 cm Bredd 77 cm. Höjd 75 cm. Omärkt.
Skiva med slagmärke/ska samt mindre slagmärken/repor/fläckar. I övrigt smärre bruksslitage ställvis hårdare på ben.