Klädd i plåt och trä. Invändig förvaring för vinflaskor. Målad invändig. Gavlar med bärhandtag. Längd 76. Bredd 57. Höjd 42 cm.
Slitage. Repor och märken. Senare inredning och måleri.
Nycklar saknas.