542132. KLÄDSKÅP, tidigt 1900-tal.
Målat. En dörr med infälld spegel och bakomliggande klädstång. En låda under dörr. Längd 93. Bredd 45. Höjd 173 cm.
Slitage. Repor och märken. Senare målning. Nyckel saknas till låda. Mindre torrsprickor. Avslag på dekorelement.
Nyckel/nycklar finns.