Uppläggningsfat, längd 42, bredd 31,5 cm
Tallrikar, diameter 26 cm.
Smärre slitage samt mindre besticksrepor. Uppläggningsfatet med fettfläckar samt krackelering. Smärre glasyrbortfall på uppläggningsfatet samt en av tallrikarna.
Tallrikar, diameter 26 cm.