GLASSERVIS, 38 delar, vitvin, rödvin samt champagneglas, "Kerstin" Kosta, 1900-talets första hälft.

540227. GLASSERVIS, 38 delar, vitvin, rödvin samt champagneglas, "Kerstin" Kosta, 1900-talets första hälft.

Glasservis med 38 delar, etsad dekor, slipat ben med rund fot.
10 st champagnekupor, höjd 14 cm, diameter 9 cm.
10 st rödvinsglas, höjd 16 cm, diameter 7,5 cm.
18 st vitvinsglas, upptill gröntonat glas. Höjd 13 cm, diameter 6 cm.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 1 781